Ліліни тотики - замовлення ексклюзивних тортів у Львові

Ліліни тортики
                 Майстерня тортів

Головне меню
Друзі сайту
Весільний каталог
Все про все
Главная » Статьи » Все про весілля

Як печуть весільний коровай?

Як печуть весільний коровай?

У народі вважають: яким буде весільний коровай, так і складеться життя новоствореної сімї. Відтак цей обрядовий хліб намагаються створити красивим, пишним, не підгорілим та без дірок.
Традиція благословляти молоду сімю короваєм бере початок з часів Давнього Риму. У Давній Русі теж зустрічали наречених короваєм, прикрашеним цікавими фігурками. У давній Англії хліб з собою на весілля приносив кожен запрошений. Ці хлібини складали у центрі столу, а потім наречені мали за обов’язок поцілуватися поверх цієї гори. Саме з тих часів повелося, що пишний весільний коровай має бути багатоярусним як символ достатку та щасливого життя молодої сімї.
Таємниці та нюанси випікання короваю – це фірмова «фішка» кожної коровайниці. Однак обов’язкові елементи мусять бути.
Часто під час замішування тіста на весільний коровай у посудину кидають монети зі словами: «Сип у коровай гроші, щоб у дітей життя було хороше».
Окрім того, при випіканні короваю дотримуються кількох обов’язкових правил.
Перед приготуванням тіста коровайниця мусить вмитися, вимити руки, одягнути натільний хрестик і прочитати молитви «Отче наш» та «Богородице Діво».
Весільний коровай потрібно випікати лише з хорошими думками та добрим настроєм. Адже під час приготування хліб вбирає у себе всю довколишню атмосферу.
Часто при випіканні короваю до пшеничного борошна якнайкращої якості додають і житнього. Вважають, що від цього зміцніє не лише обрядовий хліб, а і шлюб.
А щоб молоді міцно стояли все життя на ногах, трапляється, що до весільного короваю додають і пригоршню рисового борошна.
Цукор у коровайне тісто додають для того, щоб життя пари було заможним.
При замішуванні тіста не обійтися і без солі. Сіль для весільного короваю  беруть  лише освячену. Це для того, щоб захистити молодих від негативу.
Для того, щоб між нареченим і нареченою не вщухала пристрасть, дають до тіста і трішки перцю.
Уважно потрібно поставитися і до прикрас на короваї. Адже вони здавна мають глибоке символічне значення. Для того, щоб у сімї панувало кохання, потрібно прикрасити коровай гроном калини. Пелюстки на квітах у центрі короваю – то майбутні діти у родині. На добробут і мир у домі коровай прикрашають колосками чи виноградом. Вічну подружню вірність символізують голуби. Магію нескінченності добробуту та найкращих побажань символізують кільця і завитки довкола короваю.
Добре випечений та красиво прикрашений коровай може зберігатися роками. А споживати його можна принаймні місяць з дня випікання.


Автор: Роман Метельський



Источник: http://www.tamada.biz.ua
Категория: Все про весілля | Добавил: SerDakosta (08.07.2011) | Автор: Метельський Роман W
Просмотров: 1673 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Rambler's Top100
Святкові послуги
  • Кенді бари
Категорії
Рецепти [7]
Дієти [70]
Все про весілля [14]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Rated by MyTOP Свадебный портал Свадебный портал - Свадьба и все для свадьбы
свадьба от
Copyright Ser Dakosta & Co © 2024
Конструктор сайтів - uCoz